životopis 

Sopranistka Kristýna Kůstková je absolventkou klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři ze třídy Jarmily Chaloupkové a zároveň spolupracuje s italským pedagogem Antoniem Carangelem. Studovala na Akademii múzických umění v Praze, nyní je studentkou magisterského programu na Manne School of Music v New Yorku ve třídě Diany Soviero.

 

Od sedmi let až do roku 2012 byla členkou a sólistkou Dětské opery Praha, se kterou se zúčastnila mnoha zahraničních zájezdů (Německo, Itálie, Rakousko, Francie..), natáčení několika CD a také výchovného pořadu do České televize Opera nás baví. Zpěv v té době studovala u Jitky Forstové. Sólově vystoupila na Nové scéně Národního divadla pod taktovkou Jana Chalupeckého jako Esmeralda v projektu (Vy)prodaná nevěsta, dále v představeních Mozartovo leporelo, Malý kominíček a v mnoha dalších projektech pod záštitou Národního divadla.

 

Za studia na konzervatoři pravidelně vystupovala se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice, Komorní filharmonií Pardubice a Filharmonií Hradec Králové. Ztvárnila také několik hlavních rolí ve školních představeních: Ředitelské pasticcio, Kouzelná flétna (Pamina), Suor Angelica a Puccini gala (Musetta - představení ve Východočeském divadle Pardubice v režii Michaela Taranta). Byla též několikrát oceněna jako jeden z nejlepších studentů středních škol Pardubického kraje. Nyní hostuje v Moravském divadle Olomouc, pravidelně vystupuje se souborem Barocco sempre giovane, Václavem Hudečkem a věnuje se koncertní činnosti nejen po České republice, ale například i v Itálii či Německu.

 

V roce 2016 debutovala jako Pamina v Kouzelné flétně v Moravském divadle Olomouc a vystoupila také na galakoncertě spolu se Štefanem Margitou a Komorní filharmonií Pardubice. V následujících letech se například představila na závěrečném koncertě výstavy “Rusalka” v Bohemian National Hall v New Yorku spolu se členy Lindemannova programu a v Praze ztvárnila roli Zuzanky v projektu RunOperun Figarova svatba. Vystoupila také po boku Adama Plachetky na barokním recitále festivalu Pardubické hudební jaro a byla jedním z hostů koncertu mladých nadějných umělců na Novoměstské radnici spolu s Lukášem Bařákem a Petrem Nekorancem. Představila se i na sólovém recitále v Rudolfinu v rámci koncertního cyklu Romantické večery nebo na koncertě v Pražské křižovatce po boku sólistů Národního divadla.

 

Je laureátkou mnoha soutěží, například absolutní vítězkou pěvecké kategorie Soutěže konzervatoří a držitelkou 1. ceny na soutěžích Pražský pěvec, Duškova pěvecká soutěž, Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Operní naděje a Pěvecká soutěž Olomouc, kde získala i titul laureáta a cenu uměleckého šéfa opery a operety Moravského divadla Olomouc. V roce 2018 na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka získala 2. cenu v kategorii Junior, čestné uznání v kategorii Píseň a cenu společnosti Antonína Dvořáka, Jarmily Novotné, Karlovarského symfonického orchestru a Carangelo Belcanto Academy. Je také držitelkou ocenění Mladý talent Pardubického kraje 2017.

Její studia v New Yorku byla podpořena Ministerstvem kultury ČR, Nadací Karel Komárek Family Foundation, Nadací Bakala Foundation, Hlavkovou nadací, Nadací život umělce, Nadací českého hudebního fondu, Nadačním fondem Antonína Dvořáka a Nadací Věry Třebické-Řivnáčové.