životopis 

Sopranistka Kristýna Kůstková je absolventkou klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři ze třídy Jarmily Chaloupkové a zároveň spolupracuje s italským pedagogem Antoniem Carangelem. Studovala na Akademii múzických umění v Praze, nyní je studentkou magisterského programu na Mannes School of Music v New Yorku ve třídě Ruth Falcon a Cristiny Stanescu.

 

Od sedmi let až do roku 2012 byla členkou a sólistkou Dětské opery Praha, se kterou se zúčastnila mnoha zahraničních zájezdů (Německo, Itálie, Rakousko, Francie..), natáčení několika CD a také výchovného pořadu do České televize Opera nás baví. Zpěv v té době studovala u Jitky Forstové. Sólově vystoupila na Nové scéně Národního divadla pod taktovkou Jana Chalupeckého jako Esmeralda v projektu (Vy)prodaná nevěsta, dále v představeních Mozartovo leporelo, Malý kominíček a v mnoha dalších projektech pod záštitou Národního divadla.

 

Za studia na konzervatoři pravidelně vystupovala se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice, Komorní filharmonií Pardubice a Filharmonií Hradec Králové. Ztvárnila také několik hlavních rolí ve školních představeních: Ředitelské pasticcio, Kouzelná flétna (Pamina), Suor Angelica a Puccini gala (Musetta - představení ve Východočeském divadle Pardubice v režii Michaela Taranta). Byla též několikrát oceněna jako jeden z nejlepších studentů středních škol Pardubického kraje. Nyní hostuje v Moravském divadle Olomouc, pravidelně vystupuje se souborem Barocco sempre giovane, Václavem Hudečkem a věnuje se koncertní činnosti nejen po České republice, ale například i v Itálii či Německu.

 

V roce 2016 debutovala jako Pamina v Kouzelné flétně v Moravském divadle Olomouc a vystoupila také na galakoncertě spolu se Štefanem Margitou a Komorní filharmonií Pardubice. V následujících letech se například představila na závěrečném koncertě výstavy “Rusalka” v Bohemian National Hall v New Yorku spolu se členy Lindemannova programu a v Praze ztvárnila roli Zuzanky v projektu RunOperun Figarova svatba. Vystoupila také po boku Adama Plachetky na barokním recitále festivalu Pardubické hudební jaro a byla jedním z hostů koncertu mladých nadějných umělců na Novoměstské radnici spolu s Lukášem Bařákem a Petrem Nekorancem. Představila se i na sólovém recitále v Rudolfinu v rámci koncertního cyklu Romantické večery nebo na koncertě v Pražské křižovatce po boku sólistů Národního divadla.

 

Je laureátkou mnoha soutěží, například absolutní vítězkou pěvecké kategorie Soutěže konzervatoří a držitelkou 1. ceny na soutěžích Pražský pěvec, Duškova pěvecká soutěž, Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Operní naděje a Pěvecká soutěž Olomouc, kde získala i titul laureáta a cenu uměleckého šéfa opery a operety Moravského divadla Olomouc. V roce 2018 na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka získala 2. cenu v kategorii Junior, čestné uznání v kategorii Píseň a cenu společnosti Antonína Dvořáka, Jarmily Novotné, Karlovarského symfonického orchestru a Carangelo Belcanto Academy. Je také držitelkou ocenění Mladý talent Pardubického kraje 2017.

Její studia v New Yorku byla podpořena Ministerstvem kultury ČR, Nadací Karel Komárek Family Foundation, Nadací Bakala Foundation, Hlavkovou nadací, Nadací život umělce, Nadací českého hudebního fondu, Nadačním fondem Antonína Dvořáka, Nadací Sophia, Nadačním fondem na podporu vážné hudby a Nadací Věry Třebické-Řivnáčové.